Először is az írás mestersége és szakértelme létezik, és azt meg lehet tanulni.

 

Azt halljuk, hogy ahhoz, hogy valaki íróvá váljon vagy egyszerűen csak képes legyen arra, hogy megírjon egy épkézláb novellát vagy egy regényt, ahhoz neki valamilyen speciális tehetséggel, született adottsággal kell rendelkeznie. Valamilyen megfoghatatlan és a többség számára elérhetetlen tulajdonság birtokában kell lennie.

 

Nos, ez nem így van.

 

Az írás egy ugyanolyan tudásanyag, mint a fizika vagy éppen az elsősegélynyújtás.

 

Meg lehet tanulni, el lehet sajátítani.

 

Létezik egy kidolgozott, alapos és leírt tananyag az írásra vonatkozóan.

 

Az írói mesterségnek kilenc alkotóeleme van. Kilenc. Nem több, nem kevesebb, hanem éppen ennyi.

 

Ezek a következők:

a stílus, a megalapozás, a dramaturgia, a rejtély és még további öt terület.

 

Ezek alkotják az írás mesterségének alapjait. És el lehet őket sajátítani.

 

Hogyan, hol és mikor?

 

Duncan Shelley  ONLINE Íróműhely

 

Küldj egy e-mailt a sziklaszilard@gmail.com -ra.

 


 

 

 

Kiket várunk?

Bárkit, akit érdekel az írás területe – akár legyen szó regényről, novelláról vagy éppen szakkönyvről.

 

Miket mondtak a résztvevők?

 

„Azért jöttem el a szemináriumra, mert azt gondoltam, hogy bár könyvet soha nem akartam írni, az élet minden működési területén szükség van arra, hogy jól írjak le bármit, és amit a regényírásról tanulhatok, azt fel tudom használni máshol is. A második nap reggel már azon gondolkodtam, hogy hogyan tudnám megírni ezt a regényt, mert tényleg jó lenne egy ilyen üzenetet eljuttatni a fiatalokhoz. Aztán újra előkerült egy régi ötletem: gyerekeknek szóló használható szakácskönyv megírása, és most alkalmasnak tartom magam arra, hogy meg is valósítsam. Szóval, kaptam egy nagy lökést afelé, hogy elinduljak ebbe az irányba is. Köszönöm a lehetőséget!” (T. J.)

 

„Tapasztalat, gyakorlatszerzés, ötletek, az ALAPOK. Ezért jöttem, megkaptam.” (Krisztina)

 

„A tehetség mellé most már eszközök is vannak, ami nagyon klassz dolog. De mindezeken túl nagyon hálás vagyok azért, hogy velem hasonló érdeklődésű emberek társaságában éledt újra a vágy, hogy íróként is sikeres legyek. A megszerzett tudás segítségével erre minden esélyem megadatott.”  (név nélkül)

 

„Ez a két nap számomra vegyes érzelmekkel telt el. Először arra jöttem rá, hogy nem tudok semmit a regényírásról, néhány elbeszélő vagy dialógusos felvillanástól eltekintve, aztán pedig áldottam az eget és magamat, hogy eljöttem, mert belegondolni is rossz, hogy miket írogattam volna ezután, ha nem tudom ezeket az információkat. Tényleg köszönöm, hogy részt vehettem ezen a szemináriumon! Ami még nagyon tetszett nekem az az, hogy ennyire széleskörűen tájékoztattak minket az írással kapcsolatban, a kiadást is beleértve.” (T. E.)

 

„Részt vettem már más írótanfolyamokon is, de ez az első alkalom, hogy egy teljes rendszert kaptam a kezembe, ráadásul ebbe a régi ismereteket is beilleszthettem. Gyakorlat centrikus kurzus, ahol így az eszközöket nem csak megismertük, de azonnal alkalmazhattuk is, hogy rögzítse a tudást. Köszönöm!” (név nélkül)

 

„Köszönöm, hogy itt lehettem. Köszönöm, hogy ilyen csapatban dolgozhattam 2 napig. Köszönöm, hogy regény helyett szakkönyvet fogok írni, ami bestseller lesz. Ámen.”  (H. J.)

 

 

 

Ezeddig több mint 150 elégedett végzősünk van.

Csatlakozz Te is!

 

Elérhetőség:
Fodor Szilárd
30-388-6660

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://duncanshelley.blog.hu/api/trackback/id/tr51514325

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása